Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się

Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się
Strona Główna/Artykuły/Wyzwania i trudności Tesli

AUTOMATYKA I ROBOTYKA

Wyzwania i trudności Tesli

Tesla ogłosiła dobrowolne wezwanie do serwisów ze względów bezpieczeństwa ponad 239 tysięcy swoich samochodów elektrycznych w USA. Akcja dotyczy pojazdów Model 3 wyprodukowanych w latach 2024 i 2025, a także modeli S, X i Y z lat 2023–2025


Data publikacji: 13.01.2025

Data aktualizacji: 13.01.2025

Podziel się:

Powodem wycofania pojazdów jest problem z oprogramowaniem, który może prowadzić do awarii kamer parkingowych w tych samochodach. Niewielki odsetek wycofanych pojazdów ma również problem ze zwarciem w komputerach, co zwiększa ryzyko wypadku.

Tesla rozpoczęła akcję naprawczą po wykryciu problemu 21 listopada 2024 roku, kiedy zauważono wzrost liczby wymian komputerów samochodowych z powodu zwarć.

Agencja UPI podała w sobotę, że inżynierowie Tesli prowadzili dochodzenie w sprawie awarii od 26 listopada do 20 grudnia. Podczas śledztwa ustalono m.in. że niskie napięcie zasilania akumulatora, w połączeniu z usterkami oprogramowania w wycofanych pojazdach oraz niskimi temperaturami, prowadziło do wzrostu napięcia indukcyjnego, co wywoływało zwarcia w dotkniętych elementach. Do tej pory problem zgłoszono w 887 przypadkach gwarancyjnych oraz 68 raportach. Tesla zapewnia, że nie otrzymała informacji o wypadkach, obrażeniach ani ofiarach śmiertelnych związanych z tymi problemami. 18 grudnia firma wdrożyła aktualizację oprogramowania, która została przesłana do wycofanych pojazdów drogą bezprzewodową, a ich właściciele nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Tesla twierdzi, że problem ze zwarciem został rozwiązany i nie wymaga dalszych działań.

Problemy z jakością pojazdów Tesli nie są nowe. Niedawno niemiecki dziennik „Handelsblatt” informował, że auta tej marki często nie przechodzą przeglądów technicznych. Co piąty samochód Tesli w Niemczech ma poważne wady, zgodnie z raportem TÜV, niemieckiej organizacji zajmującej się kontrolą techniczną.

Źródło: businessinsider.com.pl

Zobacz również


Przeczytaj