Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się

Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się
Strona Główna/Artykuły/Większa elastyczność produkcji

INTELIGENTNE TECHNOLOGIE

Większa elastyczność produkcji

Rozwiązanie? Konfigurator produktów 

Funkcjonowanie firmy produkcyjnej to nie lada wyzwanie. Z jednej strony obserwujemy coraz większe wymagania klientów oraz rosnącą konkurencję, z drugiej zaś – wzrost cen surowców, problemy z dostawami podzespołów oraz gonitwę cenową na rynkach paliw.

 Obecnie klienci końcowi coraz częściej domagają się niestandardowych produktów i szytych na miarę rozwiązań. Produkty firm inżynierskich są coraz bardziej modyfikowane, tworząc liczne warianty produktowe. Firmy produkcyjne stoją w obliczu nieuchronnej presji, aby dostarczać szeroką gamę specyficznych produktów, komponentów i maszyn. Klienci oczekują, że z łatwością dostosują swoje zamówienia, mając pewność, że wybierane przez nich towary odpowiadają ich potrzebom. Ponadto chcą, aby ich produkty były opłacalne, łatwe do zamówienia i szybkie w dostawie. Wszystkie te modyfikacje zwiększają nakład pracy, złożoność i koszt produkcji.

Typowe papierowe dwuwymiarowe procesy zamawiania często nie zapewniają szybkiej i elastycznej konfiguracji. Czas marnuje się na nieefektywną komunikację, błędy skutkują kosztowną przebudową komponentów, procesy zamówień są opóźnione, a ceny produktów są błędnie oszacowane. Producenci wyrobów coraz częściej sięgają po modele 3D, próbując udoskonalić i przyspieszyć niestandardowy proces zamawiania. Jednak tworzenie modeli 3D do konfiguracji i wyceny samo w sobie jest czasochłonne, angażuje zasoby działu konstrukcyjnego, stąd dodatkowo wydłuża proces ofertowania. Ponadto przy użyciu standardowych programów CAD 3D trudno zapewnić powszechny dostęp do modeli.


28.11.2022

Podziel się:

Zobacz również


Przeczytaj