Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się

Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się
Strona Główna/Artykuły/Technologia kluczem do odblokowania potencjału gospodarczego

INTELIGENTNE TECHNOLOGIE

Technologia kluczem do odblokowania potencjału gospodarczego

Firma HP zaprezentowała nowe badanie przeprowadzone we współpracy z Oxford Economics, które pokazuje entuzjazm wśród światowych liderów w zakresie wykorzystania technologii, w tym sztucznej inteligencji, do realizacji kluczowych wyzwań.


Data publikacji: 19.06.2024

Data aktualizacji: 19.06.2024

Podziel się:

Badanie, przeprowadzone wśród dyrektorów biznesowych i urzędników państwowych w 10 krajach, wykazało, że 3 na 4 liderów uważa, że technologia jest kluczem do zwiększenia możliwości gospodarczych (76%) a także, że sztuczna inteligencja pomoże w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju oraz wpływu społecznego (76%).

Co więcej, liderzy biznesu albo już wykorzystują sztuczną inteligencję, albo planują to zrobić w ciągu najbliższych 1-2 lat do celów takich, jak zwiększenie dostępu do edukacji cyfrowej (90%), rozwój pracowników (89%) i różnorodność w miejscu pracy (86%).

Sztuczna inteligencja pomaga HP w przyspieszeniu realizacji celów na rzecz zrównoważonego wpływu – powiedział Ernest Nicolas, Chief Supply Chain Officer w HP Inc. – Nasze komputery wspomagane AI projektujemy w sposób przemyślany, by służyły zarówno początkującym użytkownikom, jak i analitykom danych, którzy używają naszych stacji roboczych, aby pomóc lokalnym rolnikom budować bardziej odporne biznesy. Technologia napędza rozwój biznesów i społeczności.

 

Przyspieszenie równości cyfrowej dla 150 milionów ludzi do 2030 r.

Około jedna trzecia populacji globalnie pozostaje offline, co każdego roku kosztuje świat miliardy dolarów utraconego PKB. Przepaść cyfrowa rośnie od czasu pojawienia się technologii, a sztuczna inteligencja może pogłębić te dysproporcje.

Każdy zasługuje na możliwość dostępu do narzędzi potrzebnych do rozwoju w gospodarce cyfrowej – powiedziała Michele Malejki, Global Head of Social Impact w HP i Dyrektor Fundacji HP. – Wiemy, że technologia może być świetnym wyrównywaczem szans i potężnym narzędziem napędzającym postęp. Jednak, aby naprawdę zmniejszyć przepaść cyfrową, musimy również wyposażyć ludzi w odpowiednie umiejętności.

W swoim najnowszym raporcie Sustainable Impact, HP ogłosiło, że od 2021 r. przyspieszyło cyfrową równość dla ponad 45 milionów ludzi, co przybliża firmę do osiągnięcia celu, jakim jest zapewnienie równości cyfrowej 150 milionom ludzi do 2030 roku.

Szybki postęp jest wynikiem partnerstw z kluczowymi organizacjami, które tworzą rozwiązania dostosowane do potrzeb społeczności. HP realizuje skuteczne programy, strategiczne inwestycje i współprace, priorytetowo traktując tych, którzy najczęściej doświadczają przepaści cyfrowej.

W 2023 r. HP:

  • Wspierało za pomocą Digital Equity Accelerator rozwiązania w zakresie równości cyfrowej opracowane przez dziesięć organizacji w Malezji, RPA i Meksyku, nakierowane na poprawę umiejętności cyfrowych w celu znalezienia zatrudnienia, dostęp do sprzętu edukacyjnego i oprogramowania w szkołach oraz rozwój platform cyfrowych na rzecz wspierania ochrony zdrowia. Łącznie Digital Equity Accelerator dotarł do 6,4 miliona osób w 2023 roku.
  • Uruchomiło ponad 100 centrów cyfrowych we współpracy z World YMCA w celu wspierania programowania cyfrowego oraz umiejętności czytania i pisania. Na przykład West Orem Digital Hub, prowadzony przez YMCA Houston w Teksasie, ma na celu zwiększenie możliwości edukacyjnych, ekonomicznych i społecznych dla młodych ludzi, usług wsparcia dla rodzin oraz kursów umiejętności cyfrowych dla seniorów w starzejących się społeczeństwach. W sumie w 2023 r. udało się dotrzeć do ponad 500 000 osób na całym świecie.
  • Otworzyło dwa NABU HP Creative Labs w Stanach Zjednoczonych i na Filipinach, wyposażając artystów i autorów w technologię do pisania i ilustrowania setek książek dla dzieci w lokalnych językach. Bezpłatne lektury pomogły 1,9 mln dzieci w 2023 r. w budowaniu pewności siebie, więzi z kulturą i rozwijaniu umiejętności czytania i pisania, co jest kluczowym elementem uczestnictwa w gospodarce cyfrowej.

Budowanie umiejętności w obliczu rozwoju sztucznej inteligencji

Zarówno przedsiębiorcy, jak i urzędnicy państwowi wskazują na braki w umiejętnościach jako główną przeszkodę w osiąganiu kluczowych celów organizacyjnych.

Budowanie umiejętności jest kluczowym elementem podejścia HP do równości cyfrowej. Firma dąży do zwiększenia liczby użytkowników – 2,75 miliona – w bezpłatnym programie budowania umiejętności HP LIFE prowadzonym przez Fundację HP. Do tej pory projekt umożliwił już ponad 1,2 mln uczestnikom dostęp do większych możliwości ekonomicznych lub rozpoczęcie działalności gospodarczej.

HP podejmuje także nowe inicjatywy w celu zapewnienia odpowiedzialnego dostępu i wykorzystania sztucznej inteligencji, która jest obecnie najczęściej wskazywanym obszarem inwestycji przedsiębiorstw:

 

  • W ramach bezpłatnego kursu Digital Business Skills HP LIFE jeszcze w tym roku udostępniony zostanie specjalny kurs z zakresu umiejętności AI.
  • Inauguracja nagrody HP AI in Social Impact Award we współpracy z MIT Solve, która zapewnia technologię zaprojektowaną do tworzenia i uruchamiania aplikacji AI na potrzeby przedsiębiorców społecznych i organizacji, wykorzystujących AI do rozwoju edukacji, opieki zdrowotnej i możliwości ekonomicznych w społecznościach na całym świecie.
  • Premiera nowej kategorii urządzeń stworzonych do pracy i tworzenia treści. Na rynku debiutują komercyjne i konsumenckie komputery PC ze sztuczną inteligencją nowej generacji.

 

HP dąży do bycia najbardziej zrównoważoną i uczciwą firmą technologiczną. Zobowiązuje się także do ciągłego badania swoich postępów i oceny dalszych działań w celu osiągnięcia bardziej sprawiedliwej i zrównoważonej przyszłości.

Więcej informacji na temat badania i raportu HP Sustainable Impact Report można znaleźć na stronie HP Newsroom.

Informacje o badaniu

Firma HP zleciła Oxford Economics przeprowadzenie niezależnych badań na ten temat. Badanie zostało przeprowadzone od października do listopada 2023 r. w 10 krajach: USA, Francji, Indiach, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii, Chinach, Meksyku, Brazylii i Kanadzie. Oxford Economics przebadał łącznie 1036 liderów biznesowych i urzędników państwowych, po około 100 w każdym kraju.

O firmie Oxford Economics

Oxford Economics jest wiodącą na świecie niezależną firmą doradztwa ekonomicznego. Obejmując swoim zasięgiem ponad 200 krajów, ponad 100 sektorów przemysłowych oraz 8000 miast i regionów, dostarczamy wiedzę i rozwiązania, które umożliwiają klientom szybsze podejmowanie inteligentnych i odpowiedzialnych decyzji biznesowych w coraz bardziej złożonym i niepewnym świecie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.oxfordeconomics.com/

 

 

O firmie HP

HP Inc. to globalny lider, firma tworząca rozwiązania pozwalające ludziom łączyć się i urzeczywistniać to, co najważniejsze. Działając w ponad 170 krajach, HP dostarcza szeroką gamę innowacyjnych i zrównoważonych urządzeń, usług i subskrypcji w sferze komputerów osobistych, drukarek, druku 3D, pracy hybrydowej i gamingu. Więcej informacji na www.hp.pl

 

Źródło: HP

Zobacz również


Przeczytaj