Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się

Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się
Strona Główna/Artykuły/Stellantis uruchomi III zmianę w fabryce w Gliwicach

ZARZĄDZANIE, AUTOMATYKA I ROBOTYKA

Stellantis uruchomi III zmianę w fabryce w Gliwicach

Zakład produkuje modele Peugeot Boxer, Citroën Jumper i Opel/Vauxhall Movano w wersji furgon, a także bazy pod zabudowy kamperów. Samochody dostawcze Stellantis cieszą się ogromnym powodzeniem wśród klientek i klientów w Europie, w związku z czym Grupa wykorzysta istniejący potencjał produkcyjny swojej polskiej fabryki, by zaspokoić popyt na rynku.


Data publikacji: 10.05.2023

Data aktualizacji: 17.11.2023

Podziel się:

W efekcie Stellantis zatrudni w Gliwicach około 600 pracowników. Proces rekrutacji właśnie ruszył, a pierwsze nowo zatrudnione osoby już dołączają do gliwickiego zespołu, tak by w czerwcu zakład mógł podjąć działalność produkcyjną w systemie trzyzmianowym.


Z dużą satysfakcja ogłaszamy decyzję o uruchomieniu III zmiany w naszej gliwickiej fabryce, zwłaszcza, że pozwala ona nam stworzyć 600 nowych miejsc pracy i potwierdza, że Stellantis umacnia swoją obecność w Polsce. Niedawno ogłosiliśmy wybór Gliwic na lokalizację jednego z Centrów Oprogramowania Stellantis, co również oznacza zwiększenie zatrudnienia w naszej firmie – w tym przypadku o 300 osób. Łącznie przyjmiemy więc prawie tysiąc osób, aby rozwijać działalność zarówno w obszarze produkcji dużych pojazdów LCV, stanowiących bardzo ważny element portfolio Grupy, jak i nowoczesnych technologii informatycznych, które stanowią jeden z kluczowych elementów strategii Stellantis Dare Forward 2030. – powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny Stellantis Gliwice.


Gliwicka fabryka LCV została wybudowana od podstaw, stając się nowoczesnym centrum produkcyjnym, produkującym nie tylko pojazdy dostawcze i bazy pod zabudowy kamperów, ale również pokrywy do baterii akumulatorów elektrycznych na potrzeby innych jednostek Grupy. W fabryce funkcjonuje również Centrum Konwersji, dostosowujące pojazdy do specjalnych potrzeb użytkowych.

Źródło: Polski Przemysł

Zobacz również


Przeczytaj