Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się

Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się
Strona Główna/Artykuły/RBTX.pl - nowy doradca oparty na SI

AUTOMATYKA I ROBOTYKA, UTRZYMANIE RUCHU

RBTX.pl - nowy doradca oparty na SI

Interaktywny doradca AI korzysta z bazy danych aplikacji i skraca czas poświęcony na poszukiwanie komponentów dla ekonomicznych rozwiązań robotycznych.


Data publikacji: 16.05.2025

Data aktualizacji: 16.05.2025

Podziel się:

Wiele firm już zdaje sobie sprawę, że automatyzacja to ogromna szansa na sprostanie wyzwaniom szybko zmieniającego się rynku pracy. Pozostaje jednak kluczowe pytanie: jak wdrożyć rozwiązania z zakresu automatyzacji? Na platformie RBTX dostępnych jest ponad 600 rozwiązań robotycznych, z czego aż 95 proc. kosztuje mniej niż 55 000 zł. Firmy mogą tworzyć ekonomiczne rozwiązania LCA zgodnie z zasadą „podłącz i programuj”. „Dzięki platformie RBTX chcemy krok po kroku wyeliminować wszystkie bariery, które spotykają na swojej drodze firmy wchodzące w świat automatyzacji” — informuje Alexander Mühlens, wiceprezes i dyrektor działu automatyzacji niskokosztowej w firmie igus. Kluczowym elementem oferty RBTX jest gwarantowancja kompatybilność wszystkich komponentów – dzięki temu użytkownicy mają pewność, że wybrane elementy będą ze sobą współpracować, a ryzyko nietrafionego zakupu jest praktycznie wyeliminowane. Kolejnym krokiem w tym kierunku jest wprowadzenie nowego doradcy AI, narzędzia, które w interaktywnej formie pomaga szybko znaleźć odpowiednie produkty w stale rosnącej ofercie.

Doradca AI oparty na danych z setek zrealizowanyh projektów LCA

Nowy chatbot AI, dostępny na https://chat.rbtx.com wspiera użytkowników w doborze odpowiednich komponentów do automatyzacji niskokosztowej (LCA) za pomocą prostych, tekstowych interakcji. Swoje odpowiedzi opiera na sprawdzonych danych z setek zakończonych sukcesem projektów automatyzacji, zrealizowanych z pomocą platformy RBTX. Dzięki temu rekomendacje są trafne i dopasowane do rzeczywistych potrzeb.

Przykład: mały zakład produkcyjny boryka się z niedoborem siły roboczej i chciałby zautomatyzować załadunek swojej maszyny CNC półfabrykatami. Kierownik techniczny firmy uruchamia chatbota AI i zadaje mu następujące pytanie: „Który robot jest odpowiedni do załadunku mojej maszyny CNC?” Po kilku sekundach otrzymuje odpowiedź: „Robot robolink od igus będzie tu odpowiednim rozwiązaniem. Ramię porusza się wzdłuż pięciu osi, ma zasięg 790 mm, wykonuje do siedmiu podniesień, a dzięki kamerze 3D wykrywa pozycję detali. Cena zaczyna się od 41 182 zł. Użytkownik dopytuje, jaki chwytak będzie odpowiedni. Konsultant AI odpowiada: „Chwytak równoległy firmy Zimmer będzie odpowiednim wyborem”. W ten sposób, prowadząc intuicyjny dialog, użytkownicy krok po kroku tworzą własne, dopasowane do potrzeb rozwiązanie LCA.

Użytkownicy a nowy doradca AI

Firmy eksperymentujące z automatyzacją z entuzjazmem przyjęły nowego chatbota wspieranego przez AI. „Wielu klientów przekazało nam, że nawiązali już rozmowę z doradcą AI ds. robotyki. Według nich, to doświadczenie umożliwiło im lepsze poznanie możliwości w zakresie LCA i znacznie przyspieszyło wyszukiwanie odpowiednich komponentów” — informuje Mühlens. „Dlatego w przyszłości planujemy rozwijać narzędzie AI, wprowadzając dodatkowe funkcje”. Przykładowo, doradca ma w przyszłości umożliwiać wyświetlanie ilustracji i materiałów wideo z przykładów zastosowań, a także tworzenie kompletnych rozwiązań LCA wraz z orientacyjną ceną docelową.

Przemysław Ozga

redaktor naczelny
Production Manager

Zobacz również


Przeczytaj