Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się

Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się
Strona Główna/Wydarzenia/Nadchodzące wydarzenia/Production 4.0.

Production 4.0.


Start za: dni h min

Poznań, ul.Plac Andersa 1, 60-898


26.03.2024


09:00-17:30


Bezpłatne


Sprostaj nowym wyzwaniom

PRELEGENCI

PRELEGENCI

Agenda wydarzenia

Zarezerwuj miejsce na najbardziej obleganej konferencji produkcyjnej w Polsce!

Kontakt


Efektywność polskiego przemysłu – w drodze do produktywności 4.0.

Polski sektor przemysłowy jest jednym z głównych filarów uskrzydlonego wzrostu polskiej gospodarki po bezprecedensowym polskim przełomie transformacyjnym. Scenariusze, co do powrotu na ścieżkę szybkiego ekonomicznego wzrostu po wydarzeniach ostatnich lat, uzależnione są od szerokiego spektrum decyzyjnego przywódców i menedżerów przemysłu i wpisania polskiego przemysłu w najważniejsze nurty rozwiniętych gospodarek.

 

Potrzebujemy zdolności decydentów i menedżerów produkcji do gwałtownego wzrostu produktywności (z 25 euro do 75 euro na godzinę do 2050 r.), menedżerskich kompetencji jutra (najwyższy ideał komunikacji i mądra analiza informacji) wyzwalających trwałą motywację i efektywność zespołów i personelu, wzrostu nakładów na inwestycje w ludzi, nowe projekty i cyfrową transformację, budowania połączonych, skomunikowanych inteligentnych fabryk, rozumienia własnych menedżerskich ograniczeń (czy jestem decydentem intuicyjnym, doinformowanym sceptykiem czy niewzruszonym empirykiem) i poszukiwania długofalowych ścieżek rozwoju poprzez innowacyjną kulturę pracy z świata produkcji (menedżera) 4.0.

Zobacz jak wyglądała ubiegłoroczna edycja

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZAŁ W KONFERENCJI?

Podczas konferencji usłyszysz m.in.:


Jaki powinieneś rozwijać środowisko produkcyjne aby zmniejszać lukę produktywności między polskimi fabrykami a liderami europejskiej i światowej produkcji.


Jak sprawić, aby szukać właściwej wartości dla klienta końcowego poprzez nieprzerwanie podnoszenie efektywności procesowej (postawa maratończyka a nie sprintera).

Że dobre jakościowo dane nie są gwarancją dobrych decyzji – gospodarowanie informacjami w fabrykach 4.0. wymaga od Ciebie subiektywnego osądu otrzymywanych analiz oraz empatycznego wysłuchania opinii kadr przy skłonności do ich krytycznej oceny.


Że podnoszenie produktywności nie jest możliwe bez przywódcy, który dopilnuje, aby procesy i kadry dotrzymywały kroku technologicznej „sile ognia” i importowanym przez nich informacjom.


Jak poprzez właściwą komunikację i autorytet zwiększysz możliwość uczenia się i rozwijania w warunkach nowych metod produkcji 4.0. i zapewnisz budującą zaufanie i motywację informację zwrotną.

Jak umożliwić pracownikom samodzielne podejmowanie decyzji jako czynnik wyzwalający energię do zarzadzania zmianą, pokonywania oporu transformacji w kierunku przemysłu 4.0. i wyszukiwaniu własnych sposobów na rozwiązywanie problemów (brak automatycznej eskalacji).


Jak ograniczać próżnię informacyjną dzięki połączonej fabryce, dzięki czemu pracownicy szukają innowacyjnych rozwiązań do wzrostu efektywności pracy widząc szerszy kontekst swoich kreatywnych działań.

Kultura Organizacyjna i Zarządzanie

Jakub Jasiński

Vice-President of the Board | PESA Bydgoszcz S.A.

Więcej informacji

Prof. Bogdan J. Góralczyk

Sinolog | Uniwersytet Warszawski

Więcej informacji

Politolog, sinolog, dyplomata, publicysta. W latach 2003-2008 ambasador RP w Królestwie Tajlandii, Republice Filipin i Związku Myanmar (d. Birma). Wcześniej, w latach 1991-98 przebywał na placówce dyplomatycznej na Węgrzech. Był też szefem Gabinetu ministra SZ RP. Specjalizacja: współczesne stosunki międzynarodowe, w tym szczególnie globalizacja i wyzwania globalne, Chiny, Azja Wschodnia i Południowo-Wschodnia na arenie międzynarodowej, pozycja międzynarodowa UE i integracja europejska, problematyka węgierska. Autor wielu prac książkowych.

Ma za sobą pobyty i wykłady na wielu uczelniach i instytutach naukowych w świecie – od Budapesztu, Granady czy Rygi, po New Delhi, Tajpej na Tajwanie czy Pekin i Xiamen w ChRL. Stale współpracuje z: dziennikiem „Rzeczpospolita”, portalami ObserwatorFinansowy.pl oraz www.nowakonfederacja.pl  Jest częstym gościem w radiu TOK FM, TVN BiS i innych stacjach  oraz w programach telewizyjnych, m.in. „To był dzień na świecie „Polsat News”.

Karolina Matysiak

Prezeska zarządu | Karl Knauer Poland

Więcej informacji

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, podyplomowych studiów menedżerskich oraz studiów Zarządzanie Ograniczeniami TOC+

Ukończyła ponad 30 szkoleń z zarządzania i kierowania zespołem, komunikacji, lean management.

Zawodowo i prywatnie pasjonatka teorii ograniczeń i psychologii pozytywnej.

Paweł Schmidt

CEO | Instytut Zarządzania Ograniczeniami TOC+

Więcej informacji

Współtwórca Instytutu Zarządzania Ograniczeniami TOC+ , który jest wiodącą organizacją promującą TOC (Teorię Ograniczeń) w Polsce. Praktyk i prekursor Teorii Ograniczeń Eliyahu M. Goldratt’a w Polsce. Audytor, autor strategii i koordynator wdrożeń organizacji z takich branż jak: produkcja hutnicza, produkcja betonowa, produkcja lekka, produkcja metalowa, produkcja drzewna, produkcja meblowa, poligraficzna, reklamowa, motoryzacyjna, budowlana, tworzyw sztucznych, edukacyjna, doradcza, samorządowa, FMCG, detaliczna, handlowa. Certyfikowany przez TOCICO ekspert Teorii Ograniczeń (TOC) w zakresie:

 • Zarządzania Projektami wg metody łańcucha krytycznego (CCPM – Critical Chain Project Management) (Uzyskany na konferencji TOCICO w Las Vegas w 2007 roku)
 • Rachunkowości Przerobowa – Finanse i Wskaźniki (TA – ang. Througput Accounting) (Uzyskany na konferencji TOCICO w Las Vegas w 2008 roku)
 • Narzędzi Logicznego Myślenia (TP – ang. Thinking Process) (Uzyskany na konferencji TOCICO we Frakfurcie w 2013 roku)
 • Jonasz (ang. Jonah) (2018 rok)

Dominika Łączyńska

Kierownik Sekcji Doskonałości Procesowej | BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego

Więcej informacji

Praktyk z obszaru ciągłego doskonalenia oraz rozwiązywania problemów. W BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego od 2021r. początkowo na stanowisku Eksperta ds. Rozwiazywania Problemów a następnie Senior Eksperta ds. Doskonałości Procesowej. Obecnie zarządza Zespołem odpowiedzialnym za optymalizację procesów w całym łańcuchu strumienia wartości, w 5 fabrykach Dużego Sprzętu AGD (MDA) w Polsce. Do głównych zadań Zespołu, którym zarządza należy prowadzenie, coachowanie, mentorowanie oraz audytowanie projektów ukierunkowanych na rozwiązywanie problemów oraz eliminowanie strat, z wykorzystaniem takich metody jak 10 kroków Kobetsu Kaizen, Six Sigma, 8D, Shainin. W celu budowania kultury otwartości na problemy i zaangażowania wszystkich w proces eliminowania strat prowadzi szkolenia oraz definiuje ścieżki rozwoju dla poszczególnych metod. Koordynuje proces definiowania i kaskadowania strategii w organizacji bazując na podejściu Hoshin Kanri.

Wcześniejsze doświadczenia zawodowe zdobywała pracując przez ponad 10 lat w międzynarodowej firmie consultingowej Kaizen Institute Poland, pełniąc rolę Project Managera i Konsultanta Kaizen. Realizowała projekty optymalizacyjne i transformacyjne w branżach sektora produkcyjnego oraz usługowego (m.in. spożywczej, automotive, opakowaniowej, farmaceutycznej, retail). Autor publikacji z zakresu Kaizen/Lean, wykładowca studiów podyplomowych z obszaru ciągłego doskonalenia i zarządzania jakością.

Bartosz Wójcicki

DPC Polska

Więcej informacji

Natalia Walaszek

Lean Excellence Change Leader | | BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego

Więcej informacji

Alicja Piecyk

Dyrektor Produkcji | | Robert Bosch

Więcej informacji

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na wydziale elektroniki oraz MBA na Franklyn University. Początkowo swoją karierę zawodową związała z zarządzaniem jakością w branży automotive. Obecnie dyrektor produkcji w firmie Robert Bosch, gdzie zajmuje się optymalizacją strumienia wartości, podnoszeniem wydajności procesów oraz projektami relokacji. Mocno ukierunkowana na rozwój pracowników i budowanie kompetencji przyszłości. Zarządza zespołem ponad 140 osób, w tym inżynierów, techników, kierowników i operatorów, którzy pracują nad jednym z flagowych produktów Bosch Automotive Wrocław, jakim jest czujnik prędkości koła (wheel speed sensor). Prywatnie uwielbia podróże oraz jest instruktorką jogi.


01

/

08

Cyfrowa Transformacja i Przemysł 4.0.

Damian Kałdonek

Shookai Analytics

Więcej informacji

PARTNER STRATEGICZNY

Krzysztof Fiegler

dyrektor ds. sprzedaży i marketingu | IPOsystem

Więcej informacji

Członek zarządu UIBS Teamwork, producenta inteligentnego systemu samodzielnie zarządzającego produkcją IPOsystem, odpowiedzialny za strategię produktową i biznesową. Absolwent Politechniki Śląskiej. Posiada Certyfikaty Black Belt i Green Belt. Obszary zainteresowań: Teoria Ograniczeń, ciągłe doskonalenie, psychologia społeczna.

Grzegorz Wikierski

Head of Sales | proALPHA Polska

Więcej informacji

„Sprzedawanie to pomaganie”. Hasło to pojawiło się w mojej świadomości już kilka lat temu. Od tamtej pory nieustannie mnie nurtuje i zaskakuje swą głębią. Po blisko 15 latach pracy w zawodzie handlowca, coraz lepiej rozumiem jego sens, a to jak w jaki sposób pracuję, wprost wynika z kilku elementów, które w mojej ocenie składają się na to hasło. Co niezwykle istotne, elementy te działają w obu kierunkach – chętnie pomogę Klientowi, ale on musi chcieć tą pomoc przyjąć:

 

 1. Szczerość – nie mówię, że można zrobić coś czego nie można a produkt jest inny niż jest w rzeczywistości, jednocześnie liczę na to, że Klient będzie też szczerze mówił o mojej pracy i swoich potrzebach.

 

 1. Odpowiedzialność – każde słowo wypowiedziane przeze mnie podczas spotkania czy deklaracja złożona na negocjacjach jest wiążąca, z drugiej strony każda deklaracja złożona przez Klienta jest dla mnie równie istotna.

 

 1. Równowaga – jeżeli coś sprzedaję, to najprawdopodobniej na tym zarobię, ważne żeby mój Klient również dzięki temu zarobił – sytuacja, w której tylko jedna strona wyciąga coś z transakcji, nie jest akceptowalna.

 

Po wielu przygodach i nieoczekiwanych zakrętach na mojej ścieżce kariery, dziś wiem, że powyższe zasady, stosowane zarówno przeze mnie, jak i Klienta, zagwarantuję sukces dla obu stron.Jeżeli będziemy mieli okazję współpracować, to ze swojej strony obiecuję taką postawę. Niezależnie w jakiej roli się spotkamy.

Artur Głodek

Ekspert w dziale analiz biznesowych | EQ System

Więcej informacji

Artur Głodek – ekspert w dziale analiz biznesowych eq system. Procesy produkcyjne zna od podszewki. Ceniony przez klientów za umiejętność głębokiej analizy procesów i klaryfikacji celów biznesowych. Chętnie dzieli się wiedzą podczas konferencji i webinarów, traktując je zawsze jako okazję do dialogu i wymiany doświadczeń.

Filip Krzystanek

Zastępca dyrektora ds. analitycznych rozwiązań biznesowych | Predictive Solutions

Więcej informacji

Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim o specjalizacji badania społeczne i analiza danych. Z Predictive Solutions związany od 2014 r. Zajmuje się współpracą z branżą produkcyjną, finansową i mediami. Główne obszary Jego zainteresowań to zwiększanie efektywności działań biznesowych za pomocą analizy danych. Z firmami produkcyjnymi współpracuje w zakresie wykorzystania analiz predykcyjnych i sztucznej inteligencji do optymalizacji produkcji, kontroli jakości i alertowania interwencyjnego.

 

Sebastian Szostek

Key Account Manager | Bio-Circle Surface Technology

Więcej informacji

Doświadczony doradca techniczny, specjalizujący się w optymalizacji procesów czyszczenia przemysłowego. Odpowiedzialny za wdrażanie innowacyjnych technologii czyszczenia u kluczowych odbiorców Bio-Circle Polska w branży przemysłowej (m.in. przemysł lotniczy i chemiczny) oraz sektorze kolejowym. Pasjonat sportów motorowych.

 

Tomasz Stańczak

Kierownik Projektów Rozwojowych | Bio-Circle Surface Technology

Więcej informacji

Absolwent kierunku Mechanika na Akademii Morskiej w Gdyni. Specjalista w zakresie optymalizacji procesów czyszczenia przemysłowego, o wieloletnim doświadczeniu we wdrażaniu innowacyjnych technologii czyszczenia w zakładach przemysłowych. Doświadczony trener, odpowiedzialny za szkolenia handlowo-techniczne zespołu Bio-Circle Polska oraz szkolenia produktowe adresowane do branży przemysłowej.

Paweł Siembab

Senior Partner Sales Manager | Dassault Systemes

Więcej informacji

Od ponad 15-stu lat aktywnie zaangażowany w ekspansję branży PLM w Polsce.
Entuzjasta tematu, zaangażowany w tematy zarówno typowych implementacji rozwiązań dla przemysłu samochodowego, lotniczego oraz militarnego jak i innowacyjnych propozycji dla branż CPG, High Tech oraz Energetyki. Aktualnie odpowiada za wsparcie Partnerów Dassault Systemes w Polsce, obsługę bezpośrednią wybranych Klientów Dassault Systemes oraz za rozwój sprzedaży w obszarze nowych rozwiązań i w nowych sektorach przemysłu.

Radosław Gubała

Sales Manager | Monitor ERP 

Więcej informacji


01

/

09

PROGRAM WYDARZENIA

📃8:00-8:50 – REJESTRACJA

🕒 8:50-9:00OTWARCIE KONFERENCJI Przemysław Ozga | czasopismo Production Manager

 

 

🕒 9:00-9:30 – Transformacja spółki w kierunki inteligentne produkcji i ekspansji płynącej z wysokiej jakości produktów. Jakub Jasiński | PESA BYDGOSZCZ S.A.

 

🕒 9:30-9:50 – Powiedz „B”, zanim powiesz „A”. Jak przygotować organizację na wdrożenie sztucznej inteligencji? Damian Kałdonek | SHOOKAI ANALYTICS

 

🕒 9:50-10:20 – „Przykład idzie z góry siła działa z dołu” – zaangażowanie shop flor w proces doskonalenia organizacji. Natalia Walaszek, Dominika Łączyńska | BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Polska

 

🕒 10:20-10:40 – Zwiększ produktywności swojej fabryki dzięki zarządzaniu w oparciu o autonomiczny system decyzyjny. Krzysztof Fiegler | IPOSYSTEM

 

🕒 10:40-11:10 – Jak dzięki Zmianie Myślenia zwiększyliśmy obrót 3-krotnie w 6 lat. Karolina Matysiak | KARL KNAUER POLAND, Paweł Schmidt | Instytut Zarządzania Ograniczeniami TOC+

 

🕒 11:10-11:30 – Zastosowanie analityki i sztucznej inteligencji w procesach produkcyjnych – od automatyzacji do optymalizacji. Filip Krzystanek | PREDICTIVE SOLUTIONS

 

☕️ 11:30-11:50 – PRZERWA KAWOWA

 

 

🕒 11:50-12:30 – Debata: Przemysł 4.0. w kolorach zielonej transformacji – czas dwóch rewolucji. Grzegorz Wikierski | proALPHA Polska

 

🕒 12:30-12:50 – Przemysł 4.0. bez planowania – czy jest to możliwe? Artur Głodek | EQ SYSTEM

 

🕒 12:50-13:10 więcej informacji wkrótce!

 

🕒 13:10-13:30więcej informacji wkrótce!

 

☕️ 13:30-13:50 – PRZERWA KAWOWA

 

🕒 13:50-14:10 więcej informacji wkrótce!

 

🕒 14:10-14:30więcej informacji wkrótce!

 

🕒 14:30-15:10 – Transformacja przemysłowa Chin – od fabryki świata do mocarstwa High-tech. Prof. Bogdan Góralczyk | UNIWERSYTET WARSZAWSKI

 

🍴 15:10 – LOGISTYCZNY LUNCH

 

 

🕒 15:50-16:20więcej informacji wkrótce! Alicja Piecyk | Robert Bosch

 

🕒 16:20-16:45 więcej informacji wkrótce!

 

🕒 16:45-17:10więcej informacji wkrótce!

 

17:10 – ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI

 

Rodzaje biletów

Odbierz bezpłatną wejściówkę!

Bilet BASIC

 • *Bezpłatny udział dla pracowników, menedżerów i specjalistów firm produkcyjnych

 • Udział w formie słuchacza bez materiałów konferencyjnych i lunchu

Bilet extra

Bilet EXTRA

150zł + 23%VAT

 • *Bilet dla pracowników, menedżerów i specjalistów firm produkcyjnych

 • Bilet uprawnia do otrzymania materiałów konferencyjnych i lunchu

Zamów bilet

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNERZY

ZOBACZ, JAK PRACUJEMY

Jak dojechać na konferencję?

Novotel Centrum Poznań

Kontakt

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania

Project Manager

Alicja Szymańska

alicja.szymanska@production-manager.pl

+48 730 347 185

Brand Manager

Kamil Matlak

kamil.matlak@production-manager.pl

+48 536 204 070

Sales Manager

Patryk Pawłowski

patryk.pawlowski@production-manager.pl

+48 575 034 799

Redaktor Naczelny

Przemysław Ozga

przemyslaw.ozga@production-manager.pl

+48 536 204 060