Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się

Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się
Strona Główna/Artykuły/Stellantis zamyka fabrykę w Polsce

ZARZĄDZANIE

Stellantis zamyka fabrykę w Polsce

W 2024 roku, w ramach transformacji branży motoryzacyjnej z opartej na napędzie spalinowym we w pełni zelektryfikowaną, Stellantis będzie kontynuował proces wygaszania produkcji w zakładzie spółki FCA Powertrain w Bielsku-Białej, aż do jej całkowitego zakończenia. Firma kontynuuje w ten sposób głęboką transformację swojej struktury produkcyjnej w Polsce, która wpisuje się w realizację ambitnych celów planu strategicznego Dare Forward 2030, w tym zmniejszenia emisji dwutlenku węgla oraz efektywności kosztowej, a także jest konsekwencją restrykcyjnych przepisów uchwalonych przez Unię Europejską, zakazujących sprzedaży nowych pojazdów z napędem spalinowym już od 2035 roku.

Zarząd spółki FCA Powertrain Poland w Bielsku-Białej, wspólnie ze Związkami Zawodowymi, wypracuje społecznie akceptowalne rozwiązania zapewniające grupie około pięciuset Pracowników jak najlepsze warunki potrzebne do przejścia przez proces zmiany zawodowej.

Jednocześnie Stellantis potwierdza, że jest zdecydowany kontynuować zatrudnienie Pracownic i Pracowników bielskiej fabryki w innych zakładach produkcyjnych w Polsce, o ile wyrażą oni zainteresowanie tą możliwością.


04.01.2024

Podziel się:

Zobacz również


Przeczytaj