Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się

Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się
Strona Główna/Artykuły/Hyundai przejmuje Boston Dynamics

ZARZĄDZANIE, AUTOMATYKA I ROBOTYKA

Hyundai przejmuje Boston Dynamics

Przedsiębiorstwo Hyundai Motor Group dokonało ważnego kroku w ramach sektora robotyki mobilnej, finalizując nabycie większościowego pakietu udziałów w Boston Dynamics od japońskiej firmy technologicznej Softbank. Boston Dynamics będzie teraz współpracować z producentem samochodów nad technologiami, które zwiększają mobilność ludzi.

Przejęta spółka znana jest ze swojego czworonożnego robota Spot, którego wypuściła na rynek w czerwcu zeszłego roku. Firma opracowała również humanoidalnego robota o nazwie Atlas, skaczącego robota mobilnego Handle oraz jego zaawansowaną wersję o nazwie Stretch, która jest zoptymalizowana do pracy w magazynach i ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku.

Wydaje się, że te osiągnięcia technologiczne zwróciły uwagę włodarzy Hyundai Motor Group, którzy w zeszłym roku rozpoczęli rozmowy z właścicielem Softbank w sprawie kupna. Transakcja została właśnie oficjalnie ogłoszona przy wycenie Boston Dynamics na poziomie 1,1 miliarda dolarów. Hyundai posiada teraz 80-procentowy pakiet kontrolny, a pozostałe 20% pozostawione zostało do dyspozycji Softbank.

Hyundai opisuje przejęcie jako kolejny krok na drodze do przekształcenia się w dostawcę inteligentnych rozwiązań mobilności towarzyszącym inwestycjom w rozwój technologii autonomicznej jazdy, sztucznej inteligencji, samochodów miejskich oraz robotów. Obie spółki będą pracować wspólnie nad robotami przeznaczonymi do różnorodnych zastosowań – od logistyki po produkcję, jednocześnie kontynuując rozwój linii wyjątkowych maszyn mobilnych, będących specjalnością Boston Dynamic.

Źródło: automatyka.pl


30.06.2021

Podziel się:

Zobacz również


Przeczytaj