Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się

Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się
Strona Główna/Artykuły/Hitachi zbuduje fabrykę wagonów metra

INTELIGENTNE TECHNOLOGIE

Hitachi zbuduje fabrykę wagonów metra

Firma Hitachi Rail ogłosiła, że za 70 mln dolarów zbuduje w hrabstwie Washington, w stanie Maryland, fabrykę wagonów metra. Wytwarzany tabor będzie służył w lokalnym systemie komunikacji miejskiej. Będzie to drugi taki obiekt należący do Hitachi, po zakładzie w Miami na Florydzie. Budowa rozpocznie się jesienią tego roku. Fabryka zostanie uruchomiona do marca 2024 roku.

Hitachi Rail wygrał w zeszłym roku zamówienie od Washington Metropolitan Area Transit Authority na dostarczenie 256 nowych wagonów serii 8000, z dodatkowymi opcjami do 800 sztuk. Pierwsze mają trafić do operatora w 2024 roku. Według obserwatorów rynku jest to największa w tym segmencie transakcja w USA.

Obiekt o powierzchni 28 tys. m² ma zatrudniać 460 pracowników. Zdolność produkcyjna zakładu ma wynosić 20 wagonów miesięcznie. Dodatkowo na terenie kompleksu przemysłowego znajdzie się 730-metrowy tor testowy.

Hitachi zapewnia, że nowe wagony będą lżejsze i wyposażone w wydajniejsze hamulce regeneracyjne. Zmodernizowany zostanie również system wentylacji. Zgodnie z zapowiedzią, na pokładzie znajdą się ekrany informacyjne dla pasażerów, będzie także dostęp do sieci Wi-Fi.

Spółka zależna Hitachi Rail ma siedzibę w Londynie. Europa odpowiada za połowę przychodów z kwoty 547,7 mld jenów (4,6 mld dolarów) uzyskanych przez działalność kolejową grupy w poprzednim roku podatkowym. Japonia generuje kolejne 20% przychodów z segmentu transportu kolejowego, podczas gdy Stany Zjednoczone odpowiadają za 10%.

Źródło: automatykab2b.pl, Hitachi

29.03.2022

Podziel się:

Zobacz również


Przeczytaj