Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się

Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się
Strona Główna/Artykuły/Automatyzacja procesów biznesowych w firmie produkcyjnej*

ZARZĄDZANIE

Automatyzacja procesów biznesowych w firmie produkcyjnej*

Odpowiednio wdrożona i przeprowadzona automatyzacja procesów biznesowych pozwala na zdobycie i utrzymanie przewagi konkurencyjnej, do czego dąży każda firma produkcyjna. Transformacja cyfrowa niejako wymusza wdrażanie zmian oraz prowadzi do coraz szerszej automatyzacji pracy. Automatyzacja procesów biznesowych pozwala z kolei nie tylko usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa od wewnątrz, ale także wprowadzić zupełnie nową, lepszą jakość w obsłudze klienta oraz uzyskać dostęp do nowych rynków.


Data publikacji: 23.08.2021

Data aktualizacji: 31.10.2023

Podziel się:

Na czym polega automatyzacja procesów biznesowych?

W pierwszej kolejności warto wyjaśnić, czym właściwie jest automatyzacja procesów biznesowych (z ang. Business Process Automation). Najprościej możemy określić ją jako szereg działań podejmowanych w celu zastąpienia, usprawnienia i wspierania pracy realizowanej przez człowieka. W tym celu wykorzystywane są nowoczesne technologie, głównie w postaci systemów klasy BPA. Realizowana przy ich wsparciu automatyzacja procesów biznesowych pozwala znacząco zwiększyć efektywność codziennej pracy oraz dostarczyć nowych możliwości i potencjału dla rozwoju biznesowego firmy.

Automatyzacja procesów biznesowych pozwala firmie produkcyjnej skutecznie podnieść wydajność i jakość codziennej pracy oraz przyspieszyć obsługę wszystkich procesów. Nic więc dziwnego, że sięga po nią coraz więcej współczesnych firm słusznie upatrując w BPA istotnej szansy na poprawę jakości swojego codziennego funkcjonowania oraz możliwości jeszcze szybszej i skuteczniejszej budowy przewagi konkurencyjnej. Automatyzacji z powodzeniem mogą zostać poddane zarówno pojedyncze czynności, jaki i cały przepływ, czyli workflow pracy, zadań, dokumentów oraz informacji w ramach konkretnego scenariusza biznesowego.

Po jakie oprogramowanie klasy BPA powinna sięgnąć firma produkcyjna?

Dzięki wdrożeniu automatyzacji, jej założeń oraz dedykowanego oprogramowania informatycznego firmy trudniące się produkcją mogą skutecznie uporządkować i podnieść transparentność swoich działań i procesów produkcyjnych, w pełni skoncentrować się na generowaniu biznesowej wartości dodanej oraz osiągać coraz lepsze efekty pracy. Aby czerpać pełnię korzyści z wdrożenia założeń BPA, należy jednak postawić na prawdziwie nowoczesne i zaawansowane pod względem technologicznym rozwiązania informatyczne, które cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem w środowisku produkcyjnym.

Mowa tu przede wszystkim o platformach low-code, które nie mają sobie równych wśród oprogramowania klasy BPA. Są to coraz popularniejsze w środowisku biznesowym systemy informatyczne, które pozwalają na automatyzowanie procesów biznesowych oraz szybkie i łatwe budowanie idealnie dostosowanych do bieżących potrzeb pionów biznesowych i użytkowników końcowych aplikacji biznesowych bez kodowania lub z jego minimalnym zastosowaniem tam, gdzie jest to uzasadnione technicznie lub ekonomicznie. Rozwiązania tego typu skutecznie łączą w siebie funkcjonalność z zakresu BPA, BPM, DMS (z ang. Document Management System), elektronicznego obiegu dokumentów, workflow i RPA (z ang. Robotic Process Automation), co pozwala ich użytkownikom w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje automatyzacja procesów biznesowych.

*artykuł promocyjny

Zobacz również


Przeczytaj